درباره ما

شرکت هوشمندسازی ساختمان میرای از سال 85 به طور گسترده تحقیقات خود را در زمینه اتوماسیون منازل آغاز نمود، که در آن سال ها هوشمند سازی، کنترل تجهیزات برقی منزل توسط خط تلفن بود. پس از سال ها تحقیق، تجربه و آزمایش بر روی انواع سیستم ها و پروتکل های ارتباطی اولین محصول شرکت هوشمند سازی ساختمان میرای در سال 91 پا به عرصه ی هوشمندسازی گذاشت. متخصصان شرکت میرای بعد از سال ها آزمایش، پارامترهای مشخصی جهت تولید یک محصول با کیفیت برای خود تعریف نمودند. محصولی قابل دسترس در تمام شرایط کشور (شامل تحریم های مختلف)، بدون محدودیت در ارتقا تکنولوژی، دارای صرفه اقتصادی و ارزش افزوده برای مصرف کننده و استفاده از استاندارد های جهانی و قابل جایگزینی با محصولات استاندارد اروپایی کمترین پارامترهای مهم تعریف شده توسط متخصصان شرکت هوشمندسازی میرای بود. با توجه به هدف متخصصان میرای جهت ارائه تکنولوژی روز دنیا استفاده از میکروکنترلرها و PLC (programmer controller) با توجه به تکنولوژی قدیمی آنها دیگر منطقی نبوده و در نهایت یک گام اساسی برداشته شد و تصمیم بر استفاده از مینی کامپیوتر ها جهت پردازشگر اصلی سیستم شد. تمرکز شرکت های بزرگ دنیا بر مینی کامپیوتر ها و توسعه مداوم آنها، قیمت اقتصادی و گره خوردن آینده تکنولوژی با این تراشه ها  دلایلی بود بر انتخاب یک پروسه پیچیده و زمانبر و در عین حال یک ماجراجویی بی نظیر بود. مینی کامپیوتر ها دارای سیستم عامل هستند و دیگر محدودیت های میکروکنترلر و PLC ها را نخواهند داشت. پس از انتخاب نوع مینی کامپیوتر پروتکل ارتباطی بک نت به عنوان قابل اطمینان ترین پروتکل جهانی انتخاب شد. لازم به ذکر است پروتکل زبان ارتباطی بین تجهیزات سیستم هوشمند است و زبان های رایج BUS – MOD BUS – KNX – BACNET هستند. BUS – MOD BUS  قدیمی ترین نوع پروتکل اتوماسیون میباشد و جهت انجام اتوماسیون هایی در سطح پایین استفاده می شود و به مرور زمان به علت محدودیت در میزان ارتقا پذیری از بازار هوشمند سازی حذف شده است. KNX پروتکل رایجی است که بهبود یافته پروتکل قدیمی BUS – MOD BUS میباشد و هنگی سیستم در پروتکل های قدیمی تا حدودی بهتر شده است اما در طول مدت زمان کندی و هنگی به سیستم باز می گردد و در نهایت BACNET که دارای استاندارد ملی آمریکا، استاندارد اتحادیه اروپا، مورد استفاده در بیش از ۳۰ کشور و استاندارد رسمی اداره استاندارد جهانی برای هوشمند سازی ساختمان میباشد.

بک نت توسط برند های معتبر اروپایی و آمریکایی سال ها است که به عنوان بهترین پروتکل ارتباطی تجهیزات هوشمند سازی ساختمان انتخاب شده و در سایت معتبر OPTIGO NETWORK در تحقیقات رسمی و پرسشنامه هایی از متخصصان شبکه، بک نت را پیروز مطلق میان پروتکل های جهانی معرفی کرده است. در نهایت سختگیری های فراوان متخصصان به انتخاب بهترین سخت افزار و نرم افزار انجامید و اولین محصول برای یک سال تحت آزمایش قرار گرفت. و پس از رفع ایرادات و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری اولین پردازنده هوشمند سازی ساختمان میرای با قابلیت های کنترل و مانیتورینگ روشنایی، سرمایش و گرمایش و امنیت ( بستر اینترنت ) با 1.8 گیگا هرتز CPU و 512 مگابایت رم داخلی ساخته شد.

این شرکت در راستای ارتقای کیفی صنعت ساختمان با عنایت به شرایط ،امکانات واستعداد های بومی بر آن شده است محصولات با کیفیت و امکانات بالا (دارای استاندارد های CE و FC اروپا قابل رهگیری اصالت کالا) و خدمات پس از فروش گسترده ی آنلاین با بهره گیری از کادر مجرب و متخصص در این صنعت با تکیه برا اصل مشتری مداری به اهداف و آرمان های کارفرمایان جامه عمل بپوشاند ، امید است با همکاری کارفرمایان ، پیمانکاران و سازندگان گرامی ما را در رسیدن  به اهداف والا در این صنعت یاری فرمایند.