مزایای هوشمند سازی ساختمان

-بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی:

به دلیل وجود “هوش مصنوعی” در سیستم خانگی هوشمند میرای، مدیریت و مصرف بهینه انرژی به صورت کاملا خودکار و با شیوه های متعدد و پربازده امکان پذیراست.

-بهره وری هزینه:

با هزینه اولیه  متناسب در پروژه خود می توانید خانه خود را هوشمند کرده و طی چند سال خود سیستم با صرفه جویی انرژی، خرابی کمتر مصرف کننده ها و … بازگشت اقتصادی را برای شما فراهم میکند.

 -کنترل امنیت و ایمنی:

سیستم هوشمند برای شما امنیت فراهم آورده و به دلیل برنامه پذیری دقیق این سیستم، ایمنی در عملکرد مجموعه شما را تضمین میکند.

-تأمین آسایش و رفاه:

 سیستم هوشمند باعث راحتی استفاده شما از تجهیزات الکتریکی شده و تمام طرح های سیستم های هوشمند در راستای تأمین رفاه و راحتی برای کاربر، هر روزه در حال پیشرفت و توسعه میباشند.

-سادگی استفاده از تجهیزات هوشمند:

کنترل هوشمند تجهیزات بسیار راحت تر از حالت سنتی میباشد و کاربر با یک مجموعه ساده و متناسب با سلیقه خود سر و کار خواهد داشت.

-مدیریت ساختمان هنگام بروز حوادث:

از اصلی ترین کاربردهای سیستم هوشمند، مدیریت یکپارچه و دقیق تجهیزات هنگام بروز حوادث و شرایط غیرمعمول ساختمان می باشد.

-کنترل ساختمان از هرجای دنیا:

با استفاده از “درگاه های ارتباطی” گوناگون، کنترل تمامی تجهیزات شما از خارج از منزل خود متناسب با موقعیت و امکانات در دسترس شما امکانپذیر میباشد.

 

-کم کردن استهلاک وسایل مصرفی:

با هوشمند شدن تجهیزات الکتریکی، مصرف آنها اصولی و متناسب با کارایی آنها شده است و نسبت به حالت سنتی کاهش عمر مفید تجهیزات و مصرف کننده ها کمتر می باشد.

-انعطاف پذیری:

مهمترین ویژگی سیستم هوشمند امکان ارتقای آن در آینده و کم یا زیاد کردن سطح هوشمند بدون کوچکترین آسیب و تخریب دیوارها و جابه جایی سیم کشی می باشد.

-قابلیت اطلاع رسانی و گزارش گیری:

سیستم هوشمند این امکان را به شما می دهد که در هر زمان و مکان بازخوردی از کارکرد مجموعه خود و همچنین اطلاع از وضعیت فعلی سیستم خود را داشته باشید.

-افزایش ضریب تجملات:

زیبایی، لوکس بودن و باهوش بودن خانه شما نیز مسلما از گزینه های بسیار تأثیرگذار و مثبت این سیستم ها می باشد.

ایجاد شدن سیستم هوشمند علاوه بر رفع عیب های سیستم سنتی، مزایای بسیاری هم به خانه شما اضافه می کند که تمامی این گزینه ها در جهت رفع نیازها و انتظارات امروزی ما از محل کار و زندگی ما می باشد و هر سازنده ای را به راحتی مجاب به گرایش به سیستم هوشمند می نماید.

امکانات قابل ارائه در یک ساختمان هوشمند عبارتند از :

1- روشنایی و نورپردازی

2-رله هوشمند

3- سیستم هوشمند امنیتی و حفاظتی

4- سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش

5- سیستم هوشمند اعلام و قطع نشتی گاز

6- سیستم هوشمند صوت و تصویر

7- آبیاری هوشمند

8- پرده های برقی

9- موتورخانه هوشمند

10- پریزهای تایمردار هوشمند

11- پارکینگ هوشمند

12- کنترل خانه هوشمند از راه دور